wedding planner, oszczędności

Wedding planner – plan na oszczędność

Dużo się mówi o tym, że ślub to początek wspólnej drogi, przygody, początek nowego życia. Każda podróż wymaga bardziej lub mniej szczegółowego planu i mniejszego lub większego budżetu.

Wiemy już, że w przypadku ślubu zarówno plan, jak i budżet wymuszają stały monitoring postępów i kontrolę wydatków.

– Kto ma na to czas w obliczu przygotowań?
– Wedding planner.

To człowiek, który spina Waszą wizję ślubu, z wypracowanym wspólnie planem, w oparciu o założony budżet. Wiele funkcji w jednej roli. Porównałabym tę sytuację do wakacji z biurem podróży, które realizuje oczekiwania gości w ustalonej wcześniej, kompleksowej kwocie. Zlecając organizację urlopu profesjonalistom zyskujesz czas i nie zaskakują Cię nieprzewidziane wydatki. Ze ślubem jest podobnie – zaprojektowanie budżetu i działanie w jego ramach tak naprawdę oszczędza czas i środki.

Słyszy się, że konsultant ślubny to zbędny, kosztowny luksus. Niesłusznie, bo statystyczne wynagrodzenie wedding plannera to zaledwie 7% całego budżetu weselnego. Dlatego warto zadać sobie pytanie: Czy to kwota, którą jesteśmy skłonni wydać na wakacje all inclusive, czy ryzykujemy jej wielokrotność w razie nieprzewidzianych komplikacji w podróży w nieznane bez planu i wsparcia?

Comments are closed.